UpToDate Deneme Veri Tabanı

UpToDate Deneme Veri Tabanı

UpToDate Veri Tabanı, 24 Ekim 2021 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 7300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.000’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir. UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 190 ülkede 38.800’den fazla hastanede, 2 milyondan fazla doktor tarafından ayda 51 milyon defadan fazla erişilen bu kaynak daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 80 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasına yaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

UpToDate’in diğer veri tabanlarından farkı nedir?

  • Diğer kaynaklardan daha geniş içerik kapsamına sahiptir. UpToDate içerik kapsamında, 12.000 sayfadan fazla hakemli ve orjinal metin bulunmaktadır.
  • UpToDate sahip olduğu özel formatı ve kullanışlı arayüzü sayesinde aranılan cevapların ihtiyaç duyulduğunda kısa süre içinde bulunmasını sağlamaktadır.
  • UpToDate kaynak bilgileri, 7100’den fazla yazar olarak hizmet vermekte olan doktor ve editör tarafından sürekli güncellenmektedir.
  • Teşhis ve tedavi konularında pratik tavsiyeler içermekte olan en güncel kanıta dayalı bilgiler uzman personel tarafından özetlenerek veri tabanına eklenmektedir.
  • Temel sağlık hizmetleri, jinekoloji, çocuk sağlığı ve dahiliye ve gibi çeşitli uzmanlık alanlarındaki geniş kapsamlı içerik bilgileri birleştirilerek sunulmaktadır.

UpToDate Advanced- versiyonu ; özel durumlar dışında, aynı hastalığı bulunan hastalara uygulanan tedavilerdeki farklılıkların azaltılması ve tedavinin standartlaştırılması konusunda klinisyenlere destek olmaktadır. Tedavi farklılıkları global bir sorundur ve bireysel hasta sonuçlarını, sağlık maliyetlerini ve popülasyonun genel sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu farklılıklar özellikle sık rastlanan tıbbi durumların tedavilerinde görülmektedir.

Uptodate Erişim adresi : : https://www.uptodate.com/contents/search

UpToDate Kullanım Kılavuzu : https://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/UpToDate_kullanim_kilavuzu.pdf

UpToDate Advanced Kullanıcı Kılavuzu https://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/utdadvancedquickreferenceguide.pdf

UptoDate Advanced tanıtım videosu : http://vid.uptodate.com/watch/WwqYufLBuZbNdCfhzmdDhj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen soru ve önerilerinizi bu form üzerinden bize iletiniz.