Sayısal Kitap Deneme Erişimi

Sayısal Kitap Deneme Erişimi

Sayısal Kitap e-Kitap ve e-Dergi Veri Tabanı 16 Ocak 2021 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

SAYISAL KİTAP, kütüphane ve diğer kurumların ister tek tek kitap ve dergi seçerek, isterlerse koleksiyon bazında yıllık abone olabileceği ve abone olunan e-kaynakları tüm kullanıcılarına ücretsiz kullandırabileceği çevrimiçi bir platform sunar.

Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir

Türkiye’nin saygın yayınevlerinden derlenen nitelikli e-Kitap ve e-Dergilerin yer aldığı SAYISAL KİTAP platformuna erişim için: http://www.sayisalkitap.com/

Kullanım Kılavuzu için: Tıklayın.

For The User Guide: Click.

İçeriğinde Alef, Alis, Ankara Üniversitesi, Arkeoloji ve Sanat, Bilgi yayınevi, Bulut, Ceres, Edebi Şeyler, Ege, Evrensel, Galeri Nev, Gerlach Press, Gita, Günışığı, Homer, İş Bankası, Kaynak, Kelime, Kırmızı Kedi, Literarür, Logos, Maya, Nesin, Notos, Optimist, Öteki, Ötüken, Pusula, Sadberk Hanım Müzesi, Selenge, Sis, Sosyal Araştırmalar Vakfı, Tekir, Tudem, Varlık, Yapı Kredi, Yordam, Zoe gibi seçkin yayınevlerinin elektronik kitapları bulunmaktadır.

221B Polisiye, Anlatıcı, Bilim ve Ütopya, Episode, HR İnsan Kaynakları, tüm sayılarıyla Notos Dergisi, Öykü Gazetesi, Plak Mecmuası, Sözcükler Edebiyat Dergisi, Toplumsal Tarih Dergisi, Varlık Dergisi, Yapı Kredi 'nin Cogito ve Kitap-lık dergileri de platformumuzda yer almaktadır.

Akbank Sanat Yayınları, ART Unlimited Sanat Dergisi, Bikepedia Dergisi, BRIQ Journal, İzmir Akdeniz Akademisi, Keçi Edebiyat, Kültürel Mirası Koruma Derneği, SineFilozofi Dergisi, Tema Vakfı ve Terakki Vakfı Okulları e-kitap ve e-dergileri de açık erişim olarak kullanıma sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr_TR